Hakkımda

Merhaba ben İlkay. Mutlaka öncesinde tanıyanlarınızda olacaktır beni, çünkü kişisel blog mecrasına uzak birisi değilim. Yıllar önce başladı sevdam aslında, 2010 yılında ilk blogum olan 'ilkaygurler.blogspot.com' adlı web sitem ile yayın hayatıma başlamıştım.

O zamanlar ilgimi hangi konu çekerse hemen paylaşıyordum. Sonralarında tabi o zamanlar 15 yaşındayım, kredi kartım veya hesap kartım olmadığı için haliyle ücretli bir alan adı alamıyordum, lise son sınıftayken hesap açmıştım kendime 18 yaşına girdiğim için bu hesap sayesinde ilk profosyonel olan 'www.ilkay.co' adlı blogum ile yayın hayatıma geçtim. Ilkay.co aslında benim blogger hayatımda dönüm noktalarından biriside diyebilirim, çünkü CSS, HTML, JS dillerini bu blogumu daha profosyonel hale getirmek için giriş seviyesinde öğrenmeye çalışıyordum ki öğrendimde.

Ardından lise öğrenimim bitince, üniversiteye gittiğim için yaklaşık 4 yıl yazmadım. Arada sırada yazmayı denedim, hatta 'www.ilkaygurler.com' alan adını da 2018 yılında satın almıştım ama yine ilham gelmedi, bu kişisel blog konusu ilgimi çekmedi.

2019 yılında tekrar büyük bir hevesle başladım hatta ilk yazımıda Mart 2019'da yazmıştım, öncelerinde tamamen kişisel konuları inceliyordum ama derin bir analiz yaparak bu şekilde kişisel mecraların artık kullanıcıların ilgisini çekmediğini farkettiğimden SEO, Blogger, Webmaster, AdSense gibi konu başlıkları üzerinde yazmaya başladım.

Bu sayede şunuda farkettim bilmediğim bir çok konuyu hem öğrendim, hemde bu konuları bilmeyipte merak edenlere bir nebzede olsa yol gösterdim. Şuan yaptığım ise ilgimi çeken konuları yine kendi yorumlarım ile inceleyip siz takipçilerim ile buluşturuyorum.

2 yıldır aralıksız yazıyorum ve yazmayada devam edeceğim. Bilmediğim ilgimi çeken konular hakkında bilgi edinmeyi çok seviyorum, aynı zamanda blogger altyapısınada hakim olmaya bilmediklerimi öğrenmeye çalışıyorum.

Güncelleme: 01.10.2020