SERP Nedir? Ne İşe Yarar?, görüntüle

Android ve iOS için Gboard Klavye Hakkında Her Şey

Android ve iOS için Gboard Klavye Hakkında Her Şey
Birçok Android cihazda üretici tarafından üretilen standart klavye kullanılmaktadır. Bu klavyelerin özellikleri de kendi içinde farklı özelliklerde olabilirler. Hepsi Android tabanlı olsa da bu klavyelerin özellikleri değişik olabilmektedir.

Bunların dışında üçüncü parti diye tanımlanabilen, bazı klavye uygulamaları da bulunur, bu klavyeler, standart klavyelerin dışında bazı ekstra özellikleri de kullanıcılara sunmaktadırlar. Bu sebeple son günlerde bu klavyelerinde kullanımları hızla artmaktadır.
Ancak burada dikkat edilmesi gereken nokta, her türlü veri girişinin yapıldığı bu klavyelerin seçiminde dikkat edilmesi gereken noktanın, kişisel güvenliğinizin olmasıdır.
Hem kişisel güvenliğiniz için hem de, verilerinizin güvenliği için dikkat edilmesi gereken en önemli seçim kriterinizin bu olmasının gerekliliğidir.
Bu sebeple Google Play mağazası haricinde herhangi bir klavye kullanmamanız güvenliğiniz için önem arz eder. Android ve iOS için Gboard Klavye Hakkında Her Şey Google Play mağazasında birçok sanal klavye bulunmaktadır, bu klavyeler kendi içlerinde farklı özellikler sunmaktadırlar.
Size önereceğimiz güvenilir klavyeler içinde Gboard Google inc. Tarafından piyasa sürülmüş üstün özellikli ve güvenilir klavye uygulamalarının başında gelmektedir.
Daha önceki Google Klavye’nin yerine geliştirilmiş bir uygulamadır ve Gborad olarak isimlendirilmiştir.

Gboard uygulaması, hem Android hem de iOS için üretilmiş bir klavye uygulamasıdır. Hatta Gboard, Android sürümünden önce iOS sürümünü piyasaya sürmüştür. Ancak iki klavyede de benzer özellikler olsa da, birkaç küçük fark bulunur.
Android kullanıcıları için Gboard, Google Klavye'nin yerine geçer. Android cihazınızda zaten Google Klavyeniz varsa, Gboard'u almak için bu uygulamayı güncellemeniz yeterlidir. Eğer mobil cihazınızda bu uygulama yoksa Google Play Store'dan indirebilirsiniz.
Apple App Store'da ise aynı şekilde Gboard - Google'dan yeni bir klavye ismiyle aratarak bulabilirsiniz.
The Gboard, Google Klavye'nin tek elle kullandığı mod ve Glide yazması gibi sunduğu en iyi özellikleri kullanır bunun dışında bazı kullanışlı ve güzel özellikleri şunlardır.
Google Klavye yalnızca iki temaya (karanlık ve aydınlık) sahipken, Gboard çeşitli renklerde 18 seçenek sunmaktadır.
Dilerseniz kendiniz bir resim yükleyerek özelleştirebilirsiniz. Tuşların etrafında bir kenarlık ayarlayabilir ve kaydırıcı kullanarak klavye yüksekliğinin belirlenip belirlenmeyeceğini seçebilirsiniz.

El ile yazma özelliği ile yaklaşık olarak 100 dilde el yazısıyla yazı yazabilirsiniz, Kaydırarak Yazma Özelliği ile Parmağınızı harfler arasında kaydırarak daha hızlı yazabilirsiniz.
Gboard klavyenin en güzel özelliklerinden bir tanesi de Sesle yazma özelliğidir, özellikle Hareket halindeyken sesle yazma özelliğinden yararlanabilirsiniz.
Gborad üzerinden dilerseniz Google araması yapabilirsiniz, bu işlem için klavye üzerinde G simgesine basmanız yeterlidir. Android ve iOS için Gboard Klavye Hakkında Her Şey Bunların dışında Emoji arama ve GIF paylaşma özelliklerinden de yararlanabilirsiniz.
Gelelim Gboard klavyenin en güzel özelliğine, klavye üzerinden Google çeviri hizmetinden yararlanabilirsiniz. Bunun için klavyenin sol üst kısmında bulunan G düğmesinden yararlanabilirsiniz.
Bu düğme, Google’ı herhangi bir uygulamada doğrudan aramanıza ve sonuçları bir mesajlaşma uygulamasındaki metin alanına yapıştırmanıza olanak tanır. Örneğin, yakındaki restoranlar veya film zamanlarını arayabilir ve planlar yaparken bunları doğrudan bir arkadaşınıza gönderebilirsiniz.

Bu konuyla ilgili bir fikriniz var mı?

Spam yorumlarından kaçınmak için tüm yorumlar görüntülenmeden önce denetlenecektir.