SERP Nedir? Ne İşe Yarar?, görüntüle

Mozilla Firefox Send Nedir?

Mozilla Firefox Send Nedir?Son günlerde dosya paylaşma ile ilgili birçok servis hizmete girmeye başladı, ünlü web tarayıcı Mozilla’da Firefox Send ile dosya gönderme ve paylaşma yapabileceğiniz hizmeti Android kullanıcılarına sundu.
Firefox Send adıyla 1 GB’ da kadar ücretsiz olarak dosya paylaşımı yapmanızı sağlayan yeni bir servisi hizmete sokmuş durumda, buna göre Firefox hesabı ile giriş yaparak kullanabileceğiniz servis ile 1Gb’a kadar olan dosyalarınızı sadece E-posta adresi girerek kolayca yapabilirsiniz.
Mozilla'nın dosya paylaşım hizmeti Web üzerinden dosya paylaşımı yapılmasına imkân sağlarken, son olarak Android kullanıcıları içinde hizmete sokulmuş durumda, yani Android kullanıcılar da Firefox Send özelliğini kullanmaya başlayacaklar.
Mozilla Firefox hesabı açmadan, yani kayıt olmadan 1 GB büyüklüğünde dosya paylaşılmasına imkan tanıyor, ancak ücretsiz olarak açacağınız Firefox Send hesabı ile 2.5 GB’lık bir dosya transferi kapasitesi sunuyor.Mozilla Firefox Send Nedir? Firefox Send ile gönderilen dosyaların sunucu üzerinde ne kadar kalacağı ise, kullanıcıya bırakılmış durumda, buna göre gönderilen dosyanın 5 dakika mı yoksa 7 gün mü sunucuda kalacağı kullanıcıya bırakılmış durumda.
Ayrıca kullanıcılar dilerlerse, 1-100 indirme sayısı arasından tercih yaparak bu dosyaların sistemde kalmasını sağlayarak, daha sonra dosyanın silinmesini de tercih edebilecekler.Mozilla Firefox Send Nedir?Firefox Send ile gönderilen dosyaların güvenliği ise, uçtan uca koruma ile şifrelenerek sağlanmaktadır, yani gönderdiğiniz dosyanın farklı kullanıcıların eline geçmesi durumunda bile şifreli olacağı için herhangi bir veri kaybı ya da güvenlik sıkıntısı olmayacağı belirtiliyor. Firefox Send için hâli hazırda Android için bir uygulama çıkarılmış durumda, Apple kullanıcıları ise, bu hizmeti şuan için web üzerinden kullanmak durumundalar. Yakın zamanda iOS cihazlar için bir uygulama çıkarıp çıkarmayacağı henüz belli değil.

Bu konuyla ilgili bir fikriniz var mı?

Yeni yorumlara izin verilmiyor.