AdSense Geçersiz Tıklama Nasıl Engellenir?

AdSense Geçersiz Tıklama Nasıl Engellenir?

Adsense Geçersiz Tıklama Nasıl Engellenir?
Merhaba arkadaşlar, AdSense ile gelir elde eden arkadaşlarımız bu konuya oldukça hakimler, bilmeyenler ve yeni başlayanlar için bugünkü konumuz hakkında kısa bir açıklama da yapmak istiyorum.

AdSense kullanımı ülkemizde oldukça yaygın haliyle yaygın olması bir takım sorunlarıda peşinde getiriyor, başlıca sorun ise geçersiz yani bir sitede gereksiz birden fazla tekrarlanan tıklamayı AdSense bir sorun olarak algılıyor, haliyle AdSense reklamı bulunan bir sitede aynı reklamlara birden fazla tıklandığında siteye saldırı yapmış olunuyor.

AdSense bu saldırıyı gördüğünde geçersiz tıklama - tıklama sahtekarlığı adında bir politika ihlali ile AdSense hesabını yasaklayabiliyor, haliyle hesabın içinde biriken parayıda site sahibinin çekemeyeceği anlamına geliyor ve herhangi bir kârla sonuçlanmayacak olsa bile, tıklama için ödeme yapmak zorunda olan reklam verenler için maliyetleri artırıyor.

Blogger AdSense Geçersiz Tıklama Nasıl Engellenir?

Küçük bir eklenti sayesinde bu sorundan sorunsuz bir şekilde kurtulabileceğiz, herhangi bir saldırı veya birden fazla tıklamayı eklentimiz sayesinde sadece 1 kere tıklanmış olarak sayıcak AdSense ve politika ihlali ile karşılaşmayacağız.

Blogger AdSense Anti-Bomb Click Eklentisi Nasıl Kurulur?

Blogger hesabımıza giriş yapalım, Tema > HTML'yi düzenle </body> kodunu bulalım ve hemen üstüne aşağıdaki kodu ekleyelim.
<script type='text/javascript'>
//<![CDATA[
// AdSense Anti İlkay Gürler
function downloadJSAtOnload(){var e=document.createElement("script");e.src="https://cdn.jsdelivr.net/gh/ilkaygurler/ilkaygurler@master/antiboomclick.js",document.body.appendChild(e)}window.addEventListener?window.addEventListener("load",downloadJSAtOnload,!1):window.attachEvent?window.attachEvent("onload",downloadJSAtOnload):window.onload=downloadJSAtOnload;
//]]>
</script>
Bir diğer yöntem ise şu şekilde;
<script type='text/javascript'>
//<![CDATA[
function downloadJSAtOnload(){var e=document.createElement("script");e.src="https://cdn.jsdelivr.net/gh/ilkaygurler/ilkaygurler@master/ilkaygurleranticlick.js",document.body.appendChild(e)}window.addEventListener?window.addEventListener("load",downloadJSAtOnload,!1):window.attachEvent?window.attachEvent("onload",downloadJSAtOnload):window.onload=downloadJSAtOnload;
ilkaygurleranticlick.init({click:2,interval:33000});
//]]></script>
click:2 - Maksimum tıklama sayısı
interval:33000 - Kaç milisaniye sonra tıklamaya müsade edileceğinin süresi
Hepsi bu kadar, eklentimiz sayesinde AdSense geçersiz tıklamanın çok basit bir şekilde önüne geçmiş olduk, bu sayede AdSense hesabınız ve kazançlarınız güvende olacak ve sorunsuz kullanabileceksiniz, konu hakkında sormak istedikleriniz için yorum formu kullanabilirsiniz.

16 yorum

 1. İşte işime yarayacak harika bir konu.. Geçersiz tıklamalar canıma tak demişti size teşekkürü borç bilirim.. lakin birde sorum olacak bu kodu başka sistemlerde mesela wordpress'tede kullanabilir miyim?
 2. cache eklentisi varken bu kod tam işlevini yerine getirirmi. w3 total cache veya autoptimize kullanıyorum
  • İlkay Gürler
   Bunu açıkçası denemedim, mümkünse kodları sitenize ekleyin ve durumu gözlemleyin ama sorunsuz çalışacağını düşünüyorum.
 3. Bilgimsel.Com
  Hocam Bu Değerli Bilgi İçin Teşekkür Ederim. Fakat Çalışma Mantığı Nasıl Oluyor Acaba ?
  • İlkay Gürler
   Eklenti tıkladığınızdan sonra geri sayım yapmaya başlıyor örneğin 1 dakika içerisinde birden fazla tıklamaya veya arka arkaya tıklamaya müsade etmiyor. Tıklasanız dahi sayım yapmasının bir nevi önüne geçiyor.
 4. Meczup Yazar
  Adsense hesabım yok ama gerçekten faydalı eklentiye benziyor. Çoğu blogdaşım geçersiz tıklamalar sonucu madur olduklarından bahsediyorlardı. Umarım bu eklenti bu sorunları çözer. Emeğinize sağlık. Çok faydalı bir paylaşım olmuş. Bu arada blogunuzu takip edemedim. Tıkladığımda bir hata veriyor. Tekrar emeğinize sağlık. Saygılarımla. Vesselam...
  • İlkay Gürler
   Yorumun için teşekkürler, Meczup Yazar. AdSense kullanıcılarının en büyük sorununa bir nebzede olsa çözüm getirmek istedim. Blogumu takip etmek istediğinizde aldığınız hatayı bende farkettim yorumunuzdan sonra ve üst menüdeki butonda oluşan sorunu düzelttim. İster üst menüde bulanan butondan istersenizde buraya tıklayarak takibe alabilirsiniz.
  • Meczup Yazar
   Evet şimdi kontrol ettim sorun düzelmiş. Takip edebildim. Teşekkürler. Vesselam...
 5. İrem Can
  Bilgiler için teşekkürler!!!
 6. merakettiysen
  ilkaygurler9@gmail.com size bu adresten mail gönderdim. Maili okuyup yardımcı olursanız çok memnun olurum. Sağlıcakla kalın. Sık sık e-postamı kontrol edeceğim
 7. Remodeus
  bu kodu kendi sitenizde kullanmıyorsunuz gibi gördüm..bunun sebebi var mı ?
  kod artık işe yaramıyormu acaba?
  kullandıktan sonraki deneyimlerinizi paylaşırmısınız
  • İlkay Gürler
   Kod geçerliliğini yitirmedi, benim sitemde zaten geçersiz tıklama sorunu yok. Bu işlemi geçersiz tıklama sorunu ile karşılaştığınız sitelerinize uygulayın.
 8. İlkay Bey merhaba. Bu script hala çalışıyor mu? Belirli bir süre sonra örneğin 1 ya da 2 yıl sonra işlevini yitirir mi? Teşekkürler.
  • İlkay Gürler
   Merhaba, kodlar hala aktif durumda. Zamanla adsense de geçersiz tıklama durumuna el attı zaten, şuan sitenizde geçersiz tıklama sorunu yaşamıyorsanız kullanmanıza gerek yok. 1-2 yıl içerisinde aktifliğini yitirirmi sorusunun cevabı ise adsensesin alacağı güncellemeler ile bağlantılı olacaktır.
  • Teşekkürler İlkay Bey. Maalesef o durum hiç belli olmuyor. Yeni onay aldığım Adsense'i daha 1. haftasında patlattılar, reklam sunumu sınırlandı, maalesef ondan buradayım :))) . Üstelik geçersiz tıklama bildirim formu göndermeme rağmen. Bir de şunu merak ettim: Diyelim ki click:1, süreyi de 24 saat girdim (86400000 Milisaniye). Bu durumda 1 ip 24 saat boyunca sadece 1 defa reklam tıklaması yapabiliyor. Doğru mu anlıyorum? Sizce saldırı olasılığı yüksek bir site için, click ve saat cinsinden süreyi hangi değerlerde girmek daha doğru olur? Cevaplarınız ve paylaşımlarınız için de tekrar tekrar teşekkürler, Allah razı olsun.

Konu ile alakalı yorumlar yapmayan özen gösterelim.

AdBlock Tespit Edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız, yok böyle iyiyim derseniz sağ üstteki butona tıklayıp gezintiye devam edebilirsiz. Desteğiniz için teşekkür ederim.

Sayfayı yenile!