Blogger Yenilendi!

Blogger Yenilendi!
Geçtiğimiz günlerde yeni yayınlarımı takipçilerim ile paylaşmak için Blogger panelime girdiğimde bir süpriz ile karşılaştım. Sol altta blogger yeni Blogger'ı deneyin! yazısını görünce bir an duraksadım.:) Dedim neler oluyor acaba, ardından madem yenilendi bizde yenilenen Blogger'ı bir deneyelim dedik ve deneyimlerimi sizler ile paylaşmak istedim.

Blogger Yenilendi!


Hangi kısımlar yenilendi? Neler değişti?


Blogger panelindeki bütün kısımlar tamamen değişmemiş ama bazı bölümlerde tamamen tasarım değişikliğine giderek kullanıcı odaklı iyileştirmeler yapılmış açıkçası ben bu yeniliklerin bazıları beğendim bazılarını ise beğenmedim.
İstatistikler kısmı tamamen yenilenmiş, ayrıca belirlediğimiz tarihlerde olan yayınların görüntülenmelere bakabilmemize olanak sağlanmış, ayrıca ek olarak en son yayını ve bu yayına ait görüntülenmeleride istatistikler kısmından görebiliyoruz. Yorumlar kısmıda makyaja uğramış ve güzel bir hâl almış.

Blogger Yenilendi!

Blogger Yenilendi!

Blogger Yenilendi!

Tabikide tek yenilenen kısım bu değil Tema'mızı düzenlediğimiz HTML'yi düzenle kısmıda yenilenmiş, artık HTML'yi düzenlemek için ayrı bir sayfada sadece kodlar ile baş başa kalıyoruz, görüntü itibari ile hoş olmuş lakin eski görünüme fazlasıyla alıştığım için bu kısmın ayrı sayfada açılmasını pek beğenmedim.

Blogger Yenilendi!

Blogger Yenilendi!

Sonuç olarak yenilenen Blogger'ın bazı kısımları beğendim, işlevselliği artmış bazı kısımlarına ise henüz ısınamadım yaklaşık 4-5 gündür yeni Blogger'ı kullanıyorum umarım kısa sürede alışabilirim, uzun süredir makyaja uğramaması benim gibi bir çok Blogger'ı şaşırttı ve alışması zor bir sürece soktu diyebilirim.

Alışamayanlarıda Google unutmamış, yeni Blogger'a geçtiğimiz butonun daha sade halini sol alt kısma yerleştirmiş ve yeni Blogger'a alışamayan arkadaşlar eskisini kullanmaya kaldığı yerden devam edebilir.
İlkay Gürler

Blog Yazarı

İlkay Gürler 2012 yılından bu yana blog yazmaktayım, çok güzel projelere imza attım, eski bloglarım ile çok iyi yerlere gelmiştim okulum sebebiyle bıraktım. Şimdi daha profosyonel bir biçimde blog yazıyorum. Sakin, sessizliği seven bir insanım. Daha iyi tanımak için hakkımda sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
3 yorum
  1. Blogger yenilendi haberini şimdi sizden öğreniyorum. Kontrol ettim ve gerçekten değişmiş. Bence yeni blogger çok daha iyi olmuş. Teşekkürler.

    YanıtlaSil
  2. bir blogger tabanlı sitem var çoktandır girmiyordum. Girip baktım özellikle sayaç kısmı çok güzel olmuş :)

    YanıtlaSil
  3. Cidden bu güncelleme çok güzel olmuş, bende daha şimdi fark ediyorum. Paylaştığınız için çok teşekkür ederim.

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yazı hakkında yorumlar yapmaya özen gösterelim.*
Yorumunuzun yayınlanması için yönetici tarafından gözden geçirilmesi gerekir.*

Yazılanlardan Haberdar Ol